Loading...
Genel

“ZAFER” Benimdir Diyebilenindir!

Hayatımıza başladığımız, yola çıktığımız ilk andan beri hep başarmak peşinde değil miyiz hepimiz? Belki okulu bitirmeyi başarmak, belki iletişim kurmayı başarmak, belki iyi bir insan olmayı başarmak. Göğsümüzü kabarttığımız, kendimizi önemli hissettiğimiz o an hangimiz için mükemmel değil ki? Bir başarı düşünün ki herkesin hayatını kurtarsın, herkesi düşününce gözyaşlarına boğsun, tüylerini diken diken etsin.

Bir gelecek vermek, hedefe gideceğimiz yolda en dara düştüğümüz anlarda ışık olmak en büyük zafer değil mi aslında? Bir insan hayatında daha büyük hangi zaferi kazanabilir? Düştüğün her an ayağa nasıl kalkılacağını, insanın kafasına koyduğunda hiçbir şeye çok da uzak olmadığını ve bu dünyadaki en önemli şeyin iz bırakmak olduğunu iliklerine kadar hissedeceğin bir cümle:

‘Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.’

Her şeyi nasıl güzel anlatmış. Zaferi kazanmaya hedef yetmez, kararlı olacaksın, başarı için de başlamak yetmez, sonuna  kadar çalışacaksın demiş bize aslında. 30 Ağustos bize çok şey anlatıyor. Altı çok dolu aslında. Bir milli bayramdan çok çok ötesi.. Kendine alacağın, çıkaracağın çok ders var. Ders çıkarmayı bilene..

Koca bir ülkenin nasıl kurtarıldığı, bir insanın nasıl kurtarıldığıdır, bir çocuktur, bir çiçektir, bir kedidir, bir köpektir.. Baştan aşağı bir dünyadır. Siyasi sınırlar değildir, din değildir, dil değildir, ırk değildir. Bir küçük çocuğun rahatça sokakta koşturup oynayabilmesidir, kimliği olmasıdır, doktor olmayı, mühendis olmayı istemesidir belki de..

Hayat detaylarda gizlidir çünkü.. Bak bir sözle nasıl hissediyoruz nasıl başardığını, ne çok fedakarlık ettiğini. Bu zafer kocaman bir ülkenin başarısı, dirayeti.. İnsanlar ve hayatlar gelişleriyle değil gidişleriyle hatırlanır. Doğumunuz konuşulmaz ölünce, ne yaptığınız ne dediğiniz konuşulur. Bize düşen en güzeli şudur ki; taklit etmeden, gelişerek, iyi insan olarak, kalbi çiçek tutarak teşekkür etmek ona. Verdiği her bilgiye, yolundaki her ize sahip çıkmak.. Şikayet etmek yerine gelişerek, benim için canını hiçe saydığı her dakikaya teşekkür edeceğim. En büyük başarım seni hissedebilmek olacak.. Ve her 30 Ağustos’ta yine hüngür hüngür ağlayıp kendime zaferin ne olduğunu tekrar hatırlatacağım.

Bizler, GENÇLİK AKADEMİ ekibi olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve silah arkadaşlarına minnetlerimizi sunuyor ve bu zaferi gençler olarak büyük bir gurur ile kutluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir