Loading...
GündemHaberPolitikaTürkiye

Ölmek İstemiyorum!

Mükemmelsin!

Sen de hesabında paylaştın mı Emine BULUT etiketini? Aferin sana, bak şimdi geri geldi o kadın. Annesinin ölmek istemiyorum diye haykırışları zihninin en ücra noktasına bile kazınan o 10 yaşındaki kız annesini hiç kaybetmedi aslında. Onu hayata getiren senin hesabında kastığın duyardı hatta. Ne yaptın? Onunla ilgili bir yazıyı ekran görüntüsü aldın, bir de hastagh mi attın? Mükemmel bir bireysin.

Ölecek, daha çok Emine’ler ölecek. Ölmek istemiyorum diye haykırırken onun sesini sadece küçük kızı duyacak.

Ölecek işte, Şule ölecek, Büşra ölecek, Ece ölecek, Fatma ölecek, Emine ve dahası ölecek.

İki gün sosyal medya onun haberleri ile dolacak, hatta ünlülerin bazıları açıklama yapıp kınayacak, devlet yetkilileri kadın cinayetlerini durdurmak için çabaladığını söyleyecek ama ölecekler. Bak, Emine öldü!

Geride 10 yaşında annesinin ölmeden önceki çığlıklarını işiten, bedeninden akan kanları gören küçük bir kız çocuğu kalacak. Onu öldüren pislik belki de iyi hal indirimi alacak çoğu tecavüzcü gibi, eşini öldüren onlarca adam gibi.

214 KADIN!

2019’un ilk 6 ayında 214 kadın ÖLDÜ!

Onlar bir bıçağın boğazını kesmesi sonrası mı, pompalı bir tüfeğin iç organlarını dağıtması sonrası mı öldü? Kaldıramıyorsun değil mi birinin iç organlarının dağıldığını duymaya? O küçük kız annesinin ölüşünü izledi, anne ölme diye yalvarırken onu son kez gördü, oysa onu öldüren boğazından bıçaklanması değildi. Seneler boyu yaşadığı baskı ve dahası zaten onu öldürmüştü. Sadece veda etti.

KATİLLER YARATIYORUZ!

Evet, bizler eşini ve çocuklarını öldürecek katiller yaratıyoruz. Çevresine zarar verecek, cinayet işleyecek bireyler yetiştiriyoruz. Bunu, biz yapıyoruz.

Okuldan kaçıp sigara içmeye giden çocuk, büyüyünce bir katil olacak.

Bir sokak arasında uyuşturucu yüzünden bayılan o genç, bir ailesi olursa onlara sadece zarar verecek ve belki de bir katil olacak.

Akıllansın diye ağır saniyede çalıştırdığınız çocuğa sadece öfkeyi öğreteceksiniz, o öfke birini öldürecek. O çocuk da katil olacak.

Dersleri kötü diye aşağıladığınız çocuk sizin yüzünüzden hayata tutunamayacak, ya kendini öldürecek ya da başkalarını.

Hayata kazandırmadığınız, yadırgadığınız her birey katil olacak. Görüşünü için, sesi için, başarısı için, ailesi için, durumu için ve dahası için dışladığınız herkes katil olacak.

Öldürecek, öyle ya da böyle o cinayeti işleyecek. Zamanında sizin işlediğiniz psikolojik cinayeti hayata geçirecek.

SONRA?

Emine ölecek, haberlerde yazacak…

“Kızı Önünde Eski Eşini Bıçakladı”

Emine ölecek, kızı da ölecek. Annesinin çığlıkları öldürecek onu, haykırışları öldürecek. Son olmayacak asla, ardı ardına gelecek tecavüz haberleri, kadın cinayetleri.

Gün geçtikçe daha da çok katil yaratacağız, tesbih sallayıp racon kesmeyi havalı bulan aptalların böyle devam etmesine izin verdiğimiz sürece daha çok kadın ölecek, tecavüze kurban gidecek. Onları düzgün yetiştiremediğimiz sürece daha binlerce cinayet işlenecek.

CİNAYETİ SEN İŞLEDİN!

Okulda eğitim veren öğretmen, o çocuğu herkesin önünde rencide ederek bir katil yarattın.

Eşini oğlunun önünde döven koca, sen bir pisliksin ve bir katil yaratıyorsun.

O çocuğun onurunu kıran herkes, güvenini sarsan herkes, onu olmadığı biri olmasına zorlayan herkes, bir katil yaratıyorsunuz.

Sizler onu, ruhunu, fikirlerini, hayallerini öldürüyorsunuz. Cinayeti siz işliyorsunuz, o sadece bıçağı saplıyor, tetiğe basıyor. Sadece sizin cinayetinizde kan akmıyor…

11 comments
 1. Gözde Koçak

  Kadının ‘ölmek istemiyorum’ çığlıkları aslında bütün şiddete uğrayan kadınların sesiydi.Ne de güzel söylemiş Namık Kemal şu ülkede en zor şeylerin kadın, hayvan ve ağaç olmak olduğunu..Üzülüyorum ne zaman bu seviyeye geldik aklım almıyor.Şimdi bu adama 2 yıl ceza verir çıkartırlar, elini kollunu sallayarak gezer yine yapar aynısını.Katilleri biz doğuruyoruz.Türkiye’deki adalet anlayışı doğuruyor bunları, baklava çalmak bir çocuğun hayatını çalmaktan kötü değildir.Ama bilin bakalım hangisini yapana daha çok eziyet çektiriyorlar..

 2. Buse Demirbay

  Bir insan hayatının bu kadar küçük görülmesi çok acınası bir durum. Biz ne ara bir çocuğun gözleri önünde annesini öldürebilecek kadar canileştik. Buna artık bir son denmeli. Adalet yerini bulmalı!

 3. Müzeyyen Sude Ersarı

  “Dil,toplumun aynasıdır.”Ülkemizde kadın cinayetleri,şiddet olayları vb.üzerine yapılan cinsiyetçi küfürler ile bir tepki gösterilmemeli.Sosyal medyada,günlük hayatta dilimizi değiştirmeden bu toplumu değiştirmek ne kadar mümkün?Bir şeyler değişmeli.Bu ülkede erkeklerin ve kadınların eşit olduğu çocuk yaşta öğretilmeli.Dilde olan cinsiyetçi sözcükler ve sözcük öbeklerinden arınmalı.Sessiz kalmayacağız.Dün,bugün ve yarın için.Atamızın sözlerine kulak verelim.”Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.”

 4. İrem Feyza Öztürk

  Bu kadar çok olan bu iğrenç olayların içinde asla unutamayacağım tek olay bu.Yazıyı okurken de gözlerim dolu doluydu ağzına emeğine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir